Poradna

Knihy

Přednášky – Kurzy

Další odkazy

Internetový obchod

Cesta duchovního rozvoje
Kniha: Cesta duchovního rozvoje
Původní: 380
Akční cena: 380 Kč
(sleva -0%)

Nezapomínejte na kvalitní komunikaci při řešení jakéhokoli problému.

Trápí-li vás cokoli, neduste napětí nikdy v sobě, ale snažte se o situaci s osobou, jíž se problém též týká, včas hovořit, protože potlačené negativní energie (ať mají jakoukoli podobu) se stoprocentně dříve nebo později někde negativně projeví, takže tím nic pozitivního nezískáte. Potlačené emoce se dříve nebo později projeví v podobě nekontrolovaných výbuchů nebo jiných nepřiměřených reakcí, v podobě stupňující se nespokojenosti, která může vést až k depresím, nebo později i k různým zdravotním potížím fyzického rázu.

Chcete-li s druhou osobou něco zásadního řešit, měli byste se vždy domluvit na čase, kdy si spolu sednete, protože na řešení vážnějších problémů potřebujete nejen dostatek času, ale také klid, kdy vás nesmí ve vašem rozhovoru nic rušit (telefony, děti, rodiče, přátelé, pracovní záležitosti atd.). Pokud tuto zásadu oba nedodržíte, tak se do hovoru vůbec nepouštějte. Stejně tak byste neměli jakoukoli vážnější diskusi nikdy vést pod vlivem alkoholu, a už vůbec ne před dětmi nebo před veřejností (před rodiči, sourozenci, přáteli…).

Při komunikaci je důležité, abyste oba komunikovali vždy v klidu, abyste mluvili k věci (k danému problému), abyste jeden druhého nikdy neuráželi ani nenapadali ani jste nevytahovali minulost, ale hledali jste kvalitní řešení dané situace. Z obou by také měla vyzařovat snaha a ochota se v klidu domluvit.

Snaha domluvit se neznamená přizpůsobovat se představám druhého, jen aby byl klid. To by byla obrovská chyba, kterou můžete dělat. Domluva znamená, že si oba sdělíte v klidu své představy a hledáte takové řešení dané situace, které bude v konečné fázi vyhovovat oběma. Nedospějete-li v diskusi k tomuto stavu, pak jste nevyřešili vůbec nic a problém bude dál trvat a bude vyvolávat další napětí.

Ale ani v případě, kdy se na něčem domluvíte a budete s tím oba vnitřně i navenek souhlasit nemáte vyhráno. Nebudete-li oba důsledně jednat podle toho, na čem jste se domluvili, budete na tom stejně, jako byste se nedomluvili na ničem, protože problém zmizí trvale jedině tehdy, když oba dodržují dohodnuté zásady.

Stát se může i to, že se v některých oblastech nedomluvíte, i kdybyste se oba sebevíc snažili. Pokud cítíte některé věci zásadně jinak než druhý, pak se musíte řídit vždy svým přesvědčením, i za cenu, že váš protějšek bude naštvaný. Máte-li čisté svědomí, že mu svými kroky nechcete nijak ubližovat, že pouze respektujete hluboké potřeby své duše, pak máte plné právo takto jednat, a pokud je váš partner duchovně vyspělý, bude vaše rozdílné potřeby respektovat. A stejně byste měli jednat i vy vůči nejhlubším potřebám jeho duše. Bohužel, lidé však nedokáží často vůbec rozeznat potřeby duše od nižších potřeb nebo tužeb ega, a to vyvolává mezi partnery dál nepříjemné spory.     

Když s druhým člověkem o něčem diskutujete, měli byste mít na situaci vytvořené nějaké vlastní názory. Nemáte-li vytvořené vlastní pevné názory, pak budete snadno manipulovatelní, ovlivnitelní i zranitelní. Ale ani vlastní pevné názory vám nezaručí, že situaci zdárně vyřešíte. Nebudou-li vaše názory správné (moudré, rozumné a vyzrálé), možná je prosadíte, budete-li průbojnější než druhá strana. V žádném případě s nimi ale v životě daleko nedojdete.

Nikdy také nezlehčujte to, co druhého trápí, protože takové jednání druhého hluboce zraňuje. Uvědomte si, že každý jsme jinak založený i jinak vnímavý, každý máme jiné životní zážitky i zkušenosti, ale i jiné postoje i priority, někdo byl celý život podporován svými blízkými a někdo byl celý život na vše sám… Proto nikdy za nikoho nehodnoťte, je-li něco malicherné nebo ne.

Chcete-li po druhém nějakou změnu jeho postojů, nedělejte tu chybu, že budete chtít po druhém změnu hned a okamžitě, protože nikdo se nedokáže měnit okamžitě, a to ani vy ne. Za to vám ručím. Důležité je, aby byla vidět skutečná snaha u vás obou, a oba jste směřovali neustále k tomu, na čem jste se domluvili. Zdali se oba skutečně poctivě snaží, to zkušený člověk znalý života, psychiky i lidského chování okamžitě pozná.


zpět na články

stránka |


tel. 724 112 434@ knihy-holoubkova@seznam.cz Psychologická poradna | Astrologická poradna | Manželská poradna | Osobní rozvoj | Duchovní rozvoj